Jak dbać o brwi?

Maleńkie włoski, które znajdują się na naszym łuku brwiowym, nie różnią się wiele od tych, które mamy na głowie – mają inną wielkość, ale ich potrzeby są dokładnie takie same. Żeby rosnąć, zagęszczać się i przyciemniać, brwi potrzebują odpowiednich składników odżywczych. Te dostarczane z jedzenia są często niewystarczające, dlatego warto mieć w zanadrzu dodatkowe wsparcie.

Niektórzy sięgają po domowe sposoby pielęgnacji brwi, wśród których króluje olejowanie naturalnymi olejkami roślinnymi, smarowanie brwi wazeliną oraz stosowanie maskar pielęgnujących. Niestety żaden z tych sposobów nie da brwiom tak wiele dobrego, jak odżywka do brwi. Pojawia się tylko pytanie, która z nich jest najlepsza?

Jaka odżywka do brwi jest najlepsza? Która nie tylko upiększy, ale też zregeneruje brwi i poprawi ich zdrowie? Która ma najwięcej pozytywnych opinii?

Jak regulować brwi?

Jeśli już zadbamy o to, żeby nasze brwi były zdrowe i piękne, trzeba je jeszcze okiełznać. Doskonale odżywione i nawilżone rosną dużo gęstsze i mogą wychodzić poza idealny kontur. Nie unikniemy zatem regulowania brwi. To naturalna kolej rzeczy – najpierw odżywianie, potem regulowanie, a na końcu makijaż.

Najpopularniejsze metody regulowania brwi to: wyrywanie włosków pęsetą, woskowanie, nitkowanie i usuwanie nadmiaru brwi za pomocą specjalnych trymerów. Która z metod jest najskuteczniejsza?

  • Regulowanie brwi pęsetą
    To najpopularniejszy sposób, który wymaga odrobiny cierpliwości. Polega na ręcznym wyrywaniu pojedynczych włosków, które znajdują się poza konturem brwi. Ten trzeba sobie oczywiście wcześniej wyznaczyć. Plusem tej metody jest fakt, że zrobimy to samodzielnie w domu, a potrzebujemy tylko wygodnej pęsety. Są jednak też minusy. Regulowanie brwi pęsetą jest bolesne i łatwo niechcący wyrwać zbyt dużo włosków.
  • Nitkowanie brwi
    To metoda regulowania brwi wywodząca się z krajów arabskich, ale coraz popularniejsza na całym świecie. Nitkowanie polega się szczególnie osobom, które mają wrażliwą cerę, ponieważ nie wywołuje podrażnień typowych dla wyrywania brwi. Ten zabieg również można wykonać w domu, choć jest zdecydowanie trudniejszy. Na czym to polega? Nitkowanie brwi odbywa się za pomocą pętli z cienkiej nici, która jest skrzyżowana na środku kilkukrotnie, i za pomocą której łapie się i wyrywa włoski odpowiednimi ruchami. Najłatwiej nauczyć się nitkowania, oglądać tutoriale dostępne w sieci.
  • Woskowanie brwi
    Do regulowania brwi można także używać ciepłego lub zimnego wosku, ale ten zabieg powinno się przeprowadzać u kosmetyczki. Zaletą wosku jest, że potrafi usunąć nawet najdrobniejsze i najjaśniejsze włoski, których możemy nie zauważyć podczas regulowania pęsetą. Efekt woskowania jest naturalny, ale sam moment odrywania pasków nałożonego chwilę wcześniej wosku nie jest przyjemny.
  • Inne metody regulowania brwi
    Są jeszcze inne metody regulowanie brwi, ale nie ma sensu poświęcać im osobnych akapitów, ponieważ nie są aż tak popularne. Brwi można regulować również pastą cukrową (wymaga wprawy), a także odpowiednimi urządzeniami takimi jak trymery w formie grzebyka do stylizacji brwi lub trymery elektryczne.

Wybór metody zależy od naszych preferencji, umiejętności i zasobności portfela.

Jak malować brwi?

Ostatni etap na drodze do pięknych brwi to oczywiście ich pomalowanie. W zależności od tego, jaką odżywkę do brwi wybierzemy, będziemy musieli mu poświęcić mniej lub więcej czasu. Dobra odżywka do brwi może je bowiem pogrubić i przyciemnić, dzięki czemu kredka do brwi może okazać się zbędna.

Jeśli jednak kolor naszych brwi nam nie odpowiada, mamy dwie opcje.

  1. Brwi możemy malować codziennie kosmetykami takimi jak kredki, cienie, woski, pomady i tinty. Niektóre z nich są prostsze w użyciu, inne wymagają więcej wprawy. Niektóre są też trwalsze, a inne mogą dawać bardziej naturalny efekt.
  2. Brwi możemy też pomalować trwale, ale to wymaga pomocy linergistki. To kosmetyczka wyspecjalizowana w makijażu permanentnym, którego zrobienie przypomina nieco tatuowanie. Efekt jest trwały (utrzymuje się nawet kilka lat).